Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8.00-12.00, 13.00-16.00 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
07.07.2021
Zásilkovna - doručení domů
Zásilkovna nově zařadila do své nabídky doručení na adresu domů. Tuto novinku nabízíme také my Vám. Platba kartou, dobírkou, převodem. 7.7.2021 číst celé
09.09.2020
Zásilkovna
Nově si můžete nechat doručit zboží do váhy 5 kg do Zásilkovny - výdejny v České i Slovenské republice.  (1.9.2020) číst celé
27.11.2019
Vestavná vakuová balička
Nově máme v nabídce vakuovou baličku VESTAVNOU do kuchyňské linky - CHEV Box - firmy Minipack - Torre(IT) - balička je ve dvou variantách  - včetn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Na naší prodejně můžete platit hotově, kartou , převodem.

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG/PACKSERVIS
  3. Proč vakuovat
01.05.2020
Komentáře (0)

Proč vakuovat

Hlavní přednost spočívá v tom, že v uzavřeném sáčku není žádný kyslík. U potravin to znamená silně zpomalený růst mikroorganizmů, čímž se podstatně prodlužuje jejich trvanlivost. Ve vakuu zabalené zboží je chráněno před zkažením, vysycháním, změnou chuti, dotykem a ztrátou hmotnosti. Při skladování zavakuovaného masa v mrazu nedochází k vysoušení povrchu masa mrazem a maso je po rozmražení k nerozeznání od čerstvého.
 
 
VAKUUM v kuchyni :
Vakuové balení lze využít pro přípravu surovin jednotlivých porcí před zahájením samotného vaření (půlhodinová ranní příprava urychlí a zlepší celodenní práci kuchařů) , přípravu rautů (například připravením a zabalením mís na švédské stoly), hostin, pro urychlení vyřízení objednávek, také pro uchování nespotřebovaných, nebo odřeknutých objednávek, pro vlastní porcování  masa, jeho balení, balení uzenin, sýrů, ryb a zeleniny. Velmi rozšířené je i balení oloupaných brambor a suchých plodů. Stále větší uplatnění se nachází i v gastronomii při balení polotovarů, hotových jídel, polévek a omáček.
Neopomenutelná výhoda přípravy všech uvedených druhů potravin vakuovým zabalením je využití případných prostojů v pracovní době jak u kuchařů, tak u pomocného personálu, kdy si  vše přehledně a hygienicky připraví a v době vaření vše bez stresu stihne.
 
SOUS-VIDE vaření = zdravé vaření
Technologie vaření sous-vide spočívá v pomalém vaření a nízké teplotě v rozmezí 45°C - 90°C.

Teplota a čas jsou závislé na typu masa, zeleniny a jeho množství.

BALENÍ MASA

Čerstvé výsekové maso je možné balit do  vakuových sáčků, které po odsátí vzduchu pevně obemknou balenou porci . Ve vakuu zabalené maso  po určitém čase  mírně změní  barvu. Tato změna je způsobená absencí kyslíku a nemá vliv na kvalitu. Naopak, nedochází především u vepřového k oxidaci tuků. Po rozbalení skladovaného masa jej nechejte minimálně 10 minut volně ležet na vzduchu (tato doba je závislá na délce skladování), maso se znovu prokysličí a získá přirozenou vůni a barvu. Trvanlivost takto baleného masa je  až 10  dnů při skladování v chladu a temnu.

Při běžném skladování masa jsou ztráty hmotnosti až 10 a více %, při skladování masa vakuově zabaleného tyto ztráty klesnou asi na 5 %. Zabalíme-li vakuově, očištěné, nasolené a nakořeněné maso, použijeme pouze cca polovinu uvedených ingrediencí ( chuť koření i sůl prostoupí tlakem vakua celým takto naloženým masem ) a vy ještě tyto přísady ušetříte. Opět prodloužíme dobu uchování takto naloženého masa až o 14 dnů.
 
BALENÍ  UZENIN, SÝRŮ, RYB A RYBÍCH VÝROBKŮ
 Uzené výrobky jako jsou párky,salámy, klobásy apod. se balí převážně po malých spotřebitelských porcích. Takto zabalené porce jsou velmi praktické a estetické. I zde Vám výrazně poklesnou ztráty hmotnosti při skladování. Dále se vakuově balí maloobchodní porce tvrdých sýrů. Velmi výhodné je zabalení strouhaného sýru, rovněž zbytku sýrové cihly, ze které bylo strouháno. Vakuově balený sýr neokorá.
Ryby se mohou vakuově balit pouze předem zpracované, to znamená vykuchané,  vyuzené, zmrazené nebo nasolené. Při balení celých ryb nebo jejich polovin doporučujeme odstranit ostré části, aby nedošlo k propíchnutí obalu. Výhodou takto zabalených ryb je opět prodloužení trvanlivosti a odstranění pachu při skladování. Skladovat takto upravené ryby je možno až 10 dnů, samozřejmě v chladnu.
 
BALENÍ ZELENINY A SUCHÝCH PLODŮ
 Vakuově je možno balit především tepelně opracovanou naporcovanou zeleninu, naporcované čerstvé i zmrazené směsi zeleninových salátů, apod. Balení zmrazených zeleninových směsí do transparentních sáčků poskytuje  přesnou informaci o složení směsi. Velmi rozšířené je i vakuové balení porcí očištěné kořenové zeleniny, cibule, apod. Doba uchování je až 14 dnů.
Vakuově balené loupané ořechy a různé druhy sušeného ovoce jsou velmi dobře chráněny proti dalšímu vysychání a plesnivění. Opět se prodlouží doba trvanlivosti při nezměněné chuti ovoce.
 
BALENÍ POLÉVEK A OMÁČEK ( nelze na domácích bezkomorových baličkách)
 Při vakuovém balení teplých tekutých pokrmů - pouze v komorových balících strojích (omáčky, guláše, apod.) dochází ke vření již při nižších teplotách než 100°C. Proto tekuté potraviny je vždy nutno balit šokově zchlazené, teprve pak nedochází k množení mikroorganismů a produkt bude dokonale zabalen. Tekutý produkt nalijete do sáčku, tento vložte do komory a uzavřete víko. Při balení tekutin sledujte balený produkt a v okamžiku, kdy se začnou tvořit bubliny, stiskněte klávesu "Stop". Okamžitě se přeruší vakuování a pracovní cyklus je ukončen svařením sáčku. Při skladování takto balených pokrmů nevzniká škraloup a tyto nemění chuť. Doporučujeme balit po 5 až 10 porcích.
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz